تاخیرهای قراردادی به دلیل کرونا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

993

محمدحسین متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر در ابلاغیه‌ای به شرکت‌های تابعه تطویل پیمان‌ها و تاخیرات ناشی از رعایت الزامات سلامت و بهداشت کار در بحران کرونا را با هماهنگی و تایید کارفرما، مجاز اعلام کرد.

در ابتدای این ابلاغیه آمده است با توجه به پیش‌بینی بیماری‌های واگیردار در ماده حوادث قهریه مندرج در اکثر شرایط عمومی انواع پیمان‌های مشمول حوزه نظام فنی و اجرایی کشور و همچنین تسری این امر به ماده ۱۷ قرارداد خرید که در صورت تطویل پیمان ناشی از رعایت الزامات سلامت و بهداشت کار در شرایط مذکور، با هماهنگی و تایید کارفرما، تاخیرات مربوطه مجاز تلقی می‌شود. 

همچنین تاکید شده است در صورت عدم امکان ادامه کار توسط پیمانکار (علیرغم رعایت الزامات سلامت و بهداشت کار) و با اعلام پیمانکار و تأیید کارفرما (ضمن رعایت حقوق طرفین قرارداد، الزامات کیفیت، هزینه و زمان بهینه پروژه‌ها) تسری شیوع بیماری واگیردار کرونا به مصادیق حوادث قهریه و استفاده از ضوابط مفاد به مذکور میسر می‌باشد و در این شرایط تاخیرات ناشی از این امر مجاز تلقی گردیده و پرداخت هزینه‌های تعلیق یا نگهداری کارگاه به پیمانکار، در صورت پیش‌بینی در مفاد مندرج در ماده حوادث قهری قرارداد و بر اساس ضوابط مذکور انجام می‌پذیرد.

در ادامه نامه آمده است بر اساس ضوابط فوق و همچنین مواد ۲۲۷ و ۲۲۹ قانون مدنی پرداخت و دریافت هرگونه جریمه و خسارت توسط طرفین در زمان بروز حوادث قهریه میسر نیست و پس از کاهش مخاطرات مذکور و امکان ادامه کار (با رعایت الزامات سلامت و بهداشت کار) هماهنگی لازم توسط طرفین قرارداد جهت فعالسازی مجدد کار صورت می‌پذیرد.

 

 

Logo sefid

شرکت مهندسی تکین

 در اواخر سال 1383 با هدف بهبود کمی و کیفی خدمات توسعه و نوسازی صنعت برق کشور تاسیس گردید. این شرکت با برخورداری از تجارب چندین ساله مدیریت خویش در زمینه صنعت برق و نیز در اختیار گرفتن دانش و امکانات فنی و اجرایی دیدگاههای خود را در ایجاد سازمانی مستقل و پویا، کارآ و مجهز استوار نموده است...

دفتـر مرکزی

آدرس مرکزی: تهران، تجریش، خیابان لواسانی

( فرمانیه غربی) ، نبش بن بست گل،  پلاک 218

تلفن: 6-22685624 021     5-22694802 021

فکس: 22218644 021

 

  + اطلاعات بیشتر                              instagram  linkedin 1  telegram 1